Časté dotazy

Podívejte se na nejčastější dotazy, které nám klienti či partneři kladou

Frogaudio /TourGuideSystem/ je název našeho projektu, který se dá přeložit jako audio systém pro zesílení hlasu přednášejícího / průvodce. Jedná se o velmi lehká a miniaturní bezdrátová zařízení zajišťující pohodlný poslech výkladu posluchači. Díky jednoduchému zařízení posluchačům neunikne ani slovo z výkladů průvodce a objevuje se prostor pro vzdalování se od něj.

tour guide system small size

Naší audio techniku používají cestovní kanceláře / agentury, společnosti zajišťující konference, překladatelské či tlumočnické agentury, výrobní závody v rámci factory tours, společnosti provozující vyhlídkové plavby, provozovatelé segwayů, skútrů, kol a mnoho dalších. Možnosti využití jsou opravdu široké.

Princip fungování těchto audiosystémů je velmi jednoduchý. Vysílací přístroj pro průvodce, tzv. transmitter na určité frekvenci přenáší pomocí rádiovln signál do přijímačů (receiverů). Díky tomu průvodce nemusí mluvit nahlas a posluchač, i když se vzdálí o desítky metrů ho perfektně slyší.

tour guide system working

Dosah našich zařízení je cca 160 metrů, ovšem na takovouto vzdálenost se vzdalovat od skupiny posluchačů / publika nedoporučujeme z důvodů toho, že je signál při této vzdálenosti náchylnější na působení okolních signálů a poslech nebývá dokonalý.

tour guide system rangetour guide system range 2

Zařízení od Frogaudio /TourGuideSystem/ jsou spolehlivé na 100%. Pro bezproblémové fungování musíte jen dodržet pár jednoduchých doporučení. V první řadě se jedná o spolehlivý příjem při větší vzdálenosti viz předchozí otázka. Další věcí je výdrž akumulátorů příjimačů: v době, kdy se nepoužívají by se měly vypínat. V opačném případě, při vypnutém vysílači, stále hledají signál. Princip je tedy stejný jako u mobilních telefonů: pokud telefon hlásí, že není signál, tak se mnohem rychleji vybíjí. Poslední věcí pro zajištění nerušeného poslechu jsou vlivy počasí, a to především povětrnostní podmínky a déšť. V prvním případě musí průvodce zajistit, aby měl mikrofon pod vestou / bundou/ kabátem a jelikož se jedná o elektronické zařízení, při kontaktu s vodou dojde k jeho poruše.

Cena pronájmů audiozařízení se často počítá dle částky za 1 přijímač / 1 osoba na 1 den, ovšem není jednotná a je ovlivněna délkou pronájmu, typem přístrojů a příslušenství, počtem pronajímaných jednotek, lokací nájemce a dalšími faktory. Pro zjištění ceny se prosím informujte buď na naší hotline: +420777772094, na mailu: info@tourguidesystem.cz. Jako jediní na trhu nabízíme exkluzivní dlouhodobý pronájem a nyní i věrnostní programy FrogPlus, FrogPremium a FrogNeo.

Jak předejít CHYBÁM při použití techniky


Naše audiotechnika funguje vždy nejlépe, pokud komunikátor / průvodce dohlédne na dodržení několika jednoduchých pravidel

Konektor sluchátka na doraz

Konektor sluchátka musí být zastrčen na doraz

Konektor mikrofonu na doraz

Stejně tak konektor mikrofonu musí být zastrčen na doraz

Ovlivnění přístojů mrazem

I prudký mráz má na přístroje od Frogaudia zanedbatelný vliv

Povětrnostní podmínky

Při prudkém větru by průvodce měl zakrýt mikrofon dlaní

Dešťové přeháňky

Aby nedocházelo k poruchám, přístroj by měl být za deště pod oblečením

Rušení okolními signály

Je nutné se vzdálit od objektu, který ruší rádio vysílání (např. policejní vůz).


Naše reference

Mezi naše spokojené zákazníky patří CK, CA, MICE, tlumočnické agentury, továrny, školy a mnoho dalších. Zde uvádíme pouze některé z nich (úplný seznam na vyžádání):

|

  • Special tours-tour guide system reference Special tours
  • Mistrovství světa hokej-tour guide system reference Mistrovství světa hokej
  • JHV engeeniring-tour guide system reference JHV engeeniring
  • Kuoni-tour guide system reference Kuoni
  • Dopravní podnik-tour guide system reference Dopravní podnik
  • Martin tour-tour guide system reference Martin tour
  • Ipsos-tour guide system reference Ipsos
  • Nautis-tour guide system reference Nautis
  • Eurotour-tour guide system reference Eurotour