05 Sep 2015
Sep 05, 2015 from admin

Průvodcovská zařízení, v současnosti nabízená na trzích střední, východní a západní...


Průvodcovská zařízení, v současnosti nabízená na trzích střední, východní a západní Evropy, vykazují spíše znaky zastaralých kazetových přehrávačů z konce 90. let.

9 z 10 provozovatelů nabízí turistům těžkopádné audio průvodce, které jsou stále ještě napájeny 2 - 4 kusy AA baterií. Díky tomu tyto archaické průvodcovské přístroje váží až přes 150 gramů, což je v dnešní době zarážející. S takovými komunikačními přístrojí to nemají jednoduché ani zkušení průvodci. Nejen že mají za úkol sledovat, aby se jim turisté v historickém centru neztratili, ale musí dávat pozor, zda tyto přístroje fungují. Místo toho, aby se průvodce mohl soustředit na výklad a plně se věnovat klientům, neustále sleduje také, zda má u sebe dostatek náhradních baterií, aby je mohl včas ve vybitých průvodcovských zařízeních vyměnit. A nepsaným pravidlem samozřejmě je, že baterie v audio průvodcích nikdy nedocházejí najednou, vždy postupně. Neustále sledovat funkčnost všech rádio průvodců a měnit postupně vybité baterie ve skupině 50 až 60 turistů zabere opravdu hodně času.

Na základě zkušeností turistických průvodců výměna baterií v jednom takovém archaickém zařízení může zabrat 5 až 7 minut. Zdaleka ne každý turista je však trpělivý a chce čekat. Pak už je jen otázkou času, kdy se nedočkaví klienti rozčílí, začnou vyvolávat konflikty a poukazovat na časové ztráty.

Závěr si už udělejte sami. Naše prémiové produkty TOUR GUIDE SYSTEM tyto problémy namají. V provozu vydrží až 12h. a váží pouhých 37g.

___________________________
get social!
facebook
instagram
google+
twitter
youtube