05 Sep 2015
Sep 05, 2015 Od admin

Průvodcovská zařízení, v současnosti nabízená na trzích střední, východní a západní...


Průvodcovská zařízení, v současnosti nabízená na trzích střední, východní a západní Evropy, vykazují spíše znaky zastaralých kazetových přehrávačů z konce 90. let.

9 z 10 provozovatelů nabízí turistům těžkopádné audio průvodce, které jsou stále ještě napájeny 2 - 4 kusy AA baterií. Díky tomu tyto archaické průvodcovské přístroje váží až přes 150 gramů, což je v dnešní době zarážející. S takovými komunikačními přístrojí to nemají jednoduché ani zkušení průvodci. Nejen že mají za úkol sledovat, aby se jim turisté v historickém centru neztratili, ale musí dávat pozor, zda tyto přístroje fungují. Místo toho, aby se průvodce mohl soustředit na výklad a plně se věnovat klientům, neustále sleduje také, zda má u sebe dostatek náhradních baterií, aby je mohl včas ve vybitých průvodcovských zařízeních vyměnit. A nepsaným pravidlem samozřejmě je, že baterie v audio průvodcích nikdy nedocházejí najednou, vždy postupně. Neustále sledovat funkčnost všech rádio průvodců a měnit postupně vybité baterie ve skupině 50 až 60 turistů zabere opravdu hodně času.

Na základě zkušeností turistických průvodců výměna baterií v jednom takovém archaickém zařízení může zabrat 5 až 7 minut. Zdaleka ne každý turista je však trpělivý a chce čekat. Pak už je jen otázkou času, kdy se nedočkaví klienti rozčílí, začnou vyvolávat konflikty a poukazovat na časové ztráty.

Závěr si už udělejte sami. Naše prémiové produkty TOUR GUIDE SYSTEM tyto problémy namají. V provozu vydrží až 12h. a váží pouhých 37g.

___________________________
get social!
facebook
instagram
google+
twitter
youtube

Další články

O státních svátcích 5/7-6/7/18 máme otevřeno
O státních svátcích 5/7-6/7/18 máme otevřeno

Česko si 5. července připomene slovanské věrozvěsty Cyrila ...

Upozornění pro skupiny jedoucí do Itálie
Upozornění pro skupiny jedoucí do Itálie

Měli by vědět všechny skupiny, které se chystají do Itálie v roce 2018 ...

Na Velikonoce 2018 máme otevřeno!
Na Velikonoce 2018 máme otevřeno!

Otevírací doba na Velikonoce se nemění, máme otevřeno ...

Chystáte se v roce 2018 na poznávací zájezd do EU?
Chystáte se v roce 2018 na poznávací zájezd do EU?

Máme tu něco pro cestovatele z Česka. Pokud se ...

Završení lyžařské sezóny 2017/18
Završení lyžařské sezóny 2017/18

Lyžařská sezóna 2017/18 se pomalu chýlí ke konci ...